Receptionist - Departamentul Credit & Risk

Perioadă determinată 12 luni

Angajare prin leasing de personal

Misiunea postului: Asigură primirea şi expedierea documentelor recepţionate pentru MBFS, fiind responsabil şi de solicitările clienţilor cu privire la emiterea împuternicirii , acte adiţionale, închideri contracte, eliberări diverse documente, etc)

Responsabilităţi:

  •  Este responsabil pentru activităţile de receptie: managentul documentelor primite / trimise prin posta, incluzând şi înregistrarea lor în baza de date a companiei
  •  Este responsabil pentru reconcilierea lunară a corespondenţei primită retur de la curier
  •  Este responsabil pentru primirea clienţilor
  •  Răspunde zilnic la apelurile primite de la clienţi
  •  Răspunde la solicitarile clienţilor primite prin email / telefon / fax
  •  Răspunde la solicitarile clientilor care ajung în Front Office
  •  Emite împuterniciri de ieşire din ţară şi orice alt tip de împuternicire solicitate
  •  Pregăteşte ofertele de închidere anticipată şi proformele aferente
  •  Răspunde comunicărilor venite de la Poliţie
  •  Pregăteşte documentele pentru plata amenzilor
  •  Este responsabil pentru refacturarea taxelor de poluare, amenzi, comisioane, alte costuri
  •  Răspunde la solicitarile venite pe portalul eCare
  •  Trimite şi monitorizează cărţile de identitate transmise clienţilor pe toată perioada contractuală
  •  Urmăreşte recepţionarea cărţilor de identitate transmise clienţilor
  •  Monitorizează alertele cu privire la închiderea contractelor
  •  Este responsabil pentru închiderea contractelor (credit si leasing financiar) inclusiv transmiterea documentelor finale către client
  •  Furnizează prompt, politicos servicii în conformitate cu standardele companiei
  •  Răspunde oricarei solicitări ale managerului direct
  •  Pregăteşte rapoarte către managerul direct
  •  Aplică gândirea critică şi abilităţile de rezolvare a problemelor la problemele-cheie ale clienţilor

Cunoştinţe cerute:

Obligatorii:

  •  Studii superioare finalizate

Experienţa cerută:

Obligatorie:

  •  Minim 1 an experientă într-o poziţie similară

Competenţe cerute:

  •  Bune abilităţi de comunicare, negociere
  •  Orientare spre client
  •  Orientare spre rezultat
  •  Determinare, atitudine pozitivă
  •  Mod de lucru organizat
  •  Deschis, dornic să se dezvolte profesional, loial